Kiğılı Hakkında Herşey

Kiğılı hakkında bildiklerimiz ve bilmediklerimiz?

Herkes tarafından bildiğin gibi pek çok giyim firması vardır. Giyim firmalarının çokluğunun sebebi “aç değiliz açıkta değiliz.“ sözünün doğruluğunun su götürmez bir gerçek olduğunu göstermektedir. Giyim firmaların ürettikleri çeşitleri erkek, bayan, çocuk ve bebek gibi ana başlıklarda üretimleri vardır. Erkek giyimde en kaliteli üretim yapan firmaların arasında yer alan Kiğılı markası üzerinde giyime tercih etmekteyiz.

Tercih ettiğimiz Kiğılı firmasının imtiyazlı sahibi Abdullah Kiğılı’ dır. Abdullah Kiğılı hakkındaki kişisel bilgilerde arasında belirgin olarak görünen özellikleri de şunlar vardır. Abdullah Kiğılı 20 Nisan 1943 Malatya’da doğmuştur. Kiğılı giyim mağazalarının kurucusu olmasının yanında Fenerbahçe yönetim kurulunda olması da sportif yanın göstermektedir. Bunun yanın da bir zamanlar futbol federasyon başkanlığı da yapmıştır.

Kiğılı Markasının altında iki tane ticaret sicile kayıtlı firma olduğu bilinmektedir. Bunların Abdullah Kiğılı Giyim Tic. Anonim Şirketi ve Kiğılı Giyim Tic. Anonim Şirketidir. Üretimini merkezi veya fabrikası: Çayırova Kocaeli’ndedir. Türkiye genelinde 61 ilde 100 üzerinde perakende satış noktası yani mağazada hizmetinizdedir.

Kiğılı ürünlerinin kalite durumu nedir?

Kiğılı firmasının ürettiği erkek giyim üzerine en çok tercih edilmesinin sebebi belli bir kaliteye tutturmuş olmasıdır. Kurulduğu günden beri farklı tarz ve çeşitlilikte erkek giyim üzerine üretip perakende olarak satması da bu kalite anlayışına hizmet kalitesini artıran sebeplerin arasındadır. Fabrikasında üretilen erkek giyim üzerine bu ürünlerin farklı yöntemlerle dikilmiş ve üretilmiştir. Bu yöntemlerin sayesinde kaliteli ürünler üretmektedir. Kiğılı fabrikadan direk mağazalar üzerinden halka satış veya müşteriye satış şekilde olduğundan dolayı fabrikayla müşteri arasında değişik el de girmemektedir. Müşterileri tarafından uzunca yıllar rahatlıkla kullanılmaktadır.

Kiğılı fabrika mağazaları kime veya kimlere aittir?

Kiğılı mağazalarının kurucusu ve yönetim kurulu başkanı olan Abdullah Kiğılı’dır. Türkiye’ de ve Dünyanın çeşitli yerlerinde yanı kaliteli ile hizmet etmektedir. Buda hem müşteri memnuniyeti artıran hem de hizmet kalitesinde de aynı tutasına sebebiyet vermektedir. Abdullah Kiğılı geçmiş dönemlerde çalışmalarında yapmış olduğu başarılı çalışmalardan birisinde Beymen markasının Kiğılı Markasına katmasıdır. Bu başarılı katkıdan sonra kalite başarısı da artmıştır.

Kiğılı firması nerede ne zaman kuruldu?

Kiğılı firması 1938 yılında erkekler kumaş satışları için kurulmuştur. 1960 yılında Abdullah Kiğılı’nın Bingöl’ün Kiğılı İlçesinde Kurulu olan firmayı geliştirmek ve büyük amacıyla başta pantolon ve gömlek üretmeye başlamıştır. 1969 yılında İstanbul Beyoğlu İstiklal Caddesinde ilk perakende mağazasını açmıştır. Günümüzde ise erkek giyimde pantolon cekete, takım elbiseden şort ve çorap vs. bütün ürünlerin kendisi üretmektedir. Sonrasında ise sürekli kendini geliştirerek bu günkü dünyaca tanınan bir dev firma haline gelişmiştir.

Firmanın Künyesi:

Firma Unvanı: Kiğılı Giyim Tic. Aş.

Kuruluş tarihi: 1930

Kurulduğu yer: Bitlis Kiğılı İlçesi

Web sitesi: https://kigili.com

Exclusive Cut Firma Künyesi:

Firma Unvanı: Abdullah Kiğılı Giyim Tic. Aş.

Kuruluş tarihi: 1930

Kurulduğu yer: Bitlis Kiğılı İlçesi

Web sitesi: https://abdullahkigili.com

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir